افتتاح فرودگاه کربلا

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ یادداشت تفاهمی بین آستان مقدس امام حسین (علیه السلام) و یک شرکت انگلیسی برای ساخت فرودگاه بین المللی شهر مقدس کربلا، به امضاء رسید.

روز گذشته (سه شنبه) دبیرکل آستان حسینی یادداشت تفاهمی را با شرکت انگلیسی «کوپر جس» به امضاء رساند که طی آن به زودی ساخت فرودگاه بین المللی کربلای معلی آغاز و تا دو سال آینده به بهره برداری خواده رسید.

مهندس «فوزی شهیر» رئیس شرکت «خیرات السبطین» وابسطه به آستان مقدس امام حسین (ع) در این باره اظهار داشت: شروع ساخت این پروژه عظیم طی ۱۰ روز آینده آغاز خواهد شد و به گفته مقامات شرکت سازنده، این فرودگاه تا دو سال آینده به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

«محمد صالح» یکی از مقامات شرکت کوپر جس نیز با ابراز خرسندی از انعقاد این قرداد گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، نخستین هواپیما تا دو سال آینده بر روی باند این فرودگاه فرود خواهد آمد.

وزارت راه و ترابری عراق، پیش از این تفاهم نامه ای را با آستان مقدس حسینی منعقد کرده بود که طبق آن، تمام اختیارات برای ساخت فرودگاه بین المللی شهر کربلای معلی، به این آستان مقدس داده شده بود.

شایان ذکر است، این فرودگاه که بزرگ ترین باند پروازی به طول ۴.۵ کیلومتر را در سراسر عراق خواهد داشت، ظرفیت انتقال سالانه ۱۵ تا ۲۰ میلیون زائر را خواهد داشت . پیش بینی می شود با افتتاح آن، بر زائران کربلای معلی افزوده شود.